28 november 2019 - 2 min leestijd

FPT-VIMAG vernieuwt lesmateriaal technisch onderwijs

Tijdens de Algemene Leden Vergadering van FPT-VIMAG bij Keuken van Leer in Oisterwijk werd dieper ingegaan op het beleid rondom onderwijs. De strategie van de branchevereniging is het behoud van de Nederlandse Maakindustrie. Onderwijs en de aanwas van nieuwe technische vakmensen is één van de grote toekomstige uitdagingen. FPT-VIMAG wil samen met haar leden collectief op landelijk niveau verandering aanbrengen in het technisch onderwijs.

 

“Lesmateriaal, docenten en apparatuur zijn op veel ROC’s niet meer van deze tijd. Bovendien komt het lesmateriaal van commerciële uitgevers die over het algemeen veel minder verstand hebben van de hedendaagse productietechniek dan de leden van FPT-VIMAG. Uit onderzoek blijkt bovendien dat 80% van onze leden meer wil bij dragen aan het onderwijs. Een mooie invalshoek voor ons als branchevereniging om daarmee aan de slag te gaan”, aldus Ramon Dooijewaard, directeur van FPT-VIMAG. FPT-VIMAG heeft daarom de samenwerking gezocht met SBB. Inmiddels is besloten om de opleiding verspaning om te dopen tot ‘Precisietechniek’. SBB informeert leerbedrijven en scholen en het onderwijs maakt aan de hand van de richtlijnen van SBB hun eigen lesmateriaal. En daar gaat het volgens Dooijewaard mis: “Omdat elke ROC zijn eigen lesmateriaal heeft, maar de examinatie centraal geregeld is, slaagt maar de helft van de studenten. We moeten dus als branchorganisatie SBB bij de hand nemen én zorgen voor één overkoepelend lespakket. Daarom willen we beroep doen op onze leden.” FPT-VIMAG heeft recent de vakgroep Precisietechniek gestart. In de vakgroep wordt in samenwerking met SBB en de MBO raad gewerkt aan nieuw en modern lesmateriaal voor de verspaning. De vakgroepen plaatwerk, constructiewerk en lassen volgen in de nabije toekomst. “Waar we daarnaast ook onderzoek naar doen, is of we de hybride docent kunnen introduceren, waarbij onze leden een werknemer vrijmaken om bijvoorbeeld een dag in de week als gastdocent te willen optreden. Via FME kan FPT-VIMAG gebruik maken van een WBTO-subsidie om een vergoeding te realiseren voor een gastdocent. Al met al hebben we hele interessante ideeën ontwikkeld om het technische onderwijs op de laatste stand der techniek te brengen.”

 

Deel dit artikel

Blijf op de hoogte, schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Meld je aan voor de wekelijkse nieuwsbrief van TechniShow met al het nieuws uit de productietechnologie!
Aanmelden